Полювання на фазана з мисливськими собаками в Хмельницькому краї

Полювання на фазана в Хмельницькій області, як і скрізь, заборонено навесні. В основному, полюють на фазанів з лягавими. Краще візьміть довгошерстих або жосткошерстих собак. Їм легше пробиратися через колючі зарості. Підходять і спанієлі. Вони не роблять стійку, спритніше лягавих переслідують дичину і швидко піднімають птаха на крило в напрямку мисливця, і він стріляє. Полювання на фазана з ними – одне задоволення.

Молоді фазани мають звичку ховатися в заростях. Лягава робить стійку, мисливець підходить ближче, прицілюється і стріляє. Відмінне полювання – Хмельницький багатий дичиною. Собака не тільки злякує фазана, а й подає убитого, пробираючись крізь зарості і ловить підранка. Якщо у підранка цілі ноги, його зловити людині важко. Поранений птах, приземлившись, швидко спрямовується в зарості.

1

Полювання на фазана з собакою – саме те! Виходьте полювати рано вранці, або ближче до вечора. Вдень птахи сидять в густих заростях. Навмання мисливці не стріляють, як і не палять поруч з собакою, і коли йде дощ. У дощову погоду фазани ховаються.

Фазан полохливий. Злітає блискавично і потрапити в нього досвідченому мисливцеві просто. Якщо у вас різка рушниця, то підранків буде не багато. Дріб підбирають різного калібру (від 8 до 4), залежно від того, яка місцевість, пора року.

Там, де багато фазанів, мисливці прочісують місцевість ланцюгом і стріляють у птахів, які взлітають. Досвідчений пес – найкращий помічник.

Переглядів: 5,319